Dziewiąta Gazela Biznesu dla Sindbada

Już po raz dziewiąty firma Sindbad znalazła się wśród przedsiębiorstw, które otrzymały prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu”. To niezwykłe wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstwa. Aby je otrzymać firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

 

„Gazele Biznesu” to najpopularniejszy i najstarszy ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Publikowany jest corocznie na łamach miesięcznika Puls Biznesu, począwszy od 2000 roku. O prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu 2013” mogły ubiegać się firmy, które spełniały kryteria, takie jak: rozpoczęcie działalności przed rokiem 2010 i jej nieprzerwane prowadzenie, przychody mieszczące się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych w roku bazowym czy odnotowanie wzrostu przychodów ze sprzedaży w latach 2010-2012 (z roku na rok) i brak strat w wymienionym okresie.

 

O miejscu, na którym firmy znalazły się w zestawieniu zdecydował wyrażony w procentach wzrost przychodów w roku 2012 w stosunku do roku 2010. Firma Sindbad uzyskała dynamikę przychodów na poziomie 146% (w poprzednim roku 137%).

 

- Mimo że jest to już nasza dziewiąta „Gazela Biznesu”, jest to dla nas wyróżnienie niezwykle ważne. Motywuje ono nas do kontynuacji ciężkiej pracy, nie tylko po to aby w przyszłym roku ponownie znaleźć się w tym prestiżowym gronie, ale przede wszystkim aby nieustannie dążyć do perfekcji wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych kontrahentów, klientów oraz pracowników – mówi Ryszard Wójcik, właściciel PBP Sindbad.